VARRI ËSHTË BANKOMATI

VARRI ËSHTË BANKOMATI


O njeri, që pas dynjasë u harrove,

Dhe të mashtroi lakmia pa kufi,

A s’e din se vdekja vjen në befasi,

Dhe bankomati i mundit tënd është varri.


Përpiloi: Altin Torba

Inspiruar nga versione simotra në arabisht (me ndërhyrje).

Shpërndajeni Fjalën e Mirë:

Lini Një Koment

Your email address will not be published.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.